fbpx

Чи екологічні сонячні електростанції?

Чи екологічні сонячні електростанції?

Якщо не брати до уваги «зелений» тариф, економію  та автономність, давайте згадаємо основну мету будівництва сонячних електростанцій в  Україні та світі та надамо відповідь на питання, чи екологічні сонячні електростанції?

Найбільш важливим аспектом розвитку альтернативної енергетики є застарілість та небезпека пов’язана з викопним паливом, що використовується в традиційних моделях енергосистем держав та світу.

Збільшення вмісту парникових газів в атмосфері, глобальне потепління, підвищення кислотності світового океану, зміна клімату – все це ланки одного ланцюга неконтрольованого та неефективного використання палива з надр нашої планети.

Важливість впливу на екологію вже підтверджується вимиранням окремих видів тварин, які не змогли адаптуватись до змін навколишнього середовища та міграція інших видів. Ну а безпосереднім впливом на сільське господарство є зміна та зниження врожайності окремих культур.

Все вищезазначене безперечно впливає на майбутнє наших дітей.

Погляд людей

Людство, загалом, має чітке уявлення, що без зміни застарілої моделі виробництва енергії наше спільне майбутнє буде наповнене викликами, які в певний момент вирішити не вдасться. Відповідно, розробляються нові методи генерації електроенергії: більш «чисті», з курсом на екологічність, а не дешевизну.

Кожен з нас обирає свій шлях і вклад в розвиток кращого майбутнього для наступних поколінь. Нам дуже приємно працювати в сфері альтернативної енергетики і ми виражаємо шану і вдячність всім колегам та клієнтам та всім тим, хто також підтримує екологічний курс розвитку енергетики в нашій країні, долучаючись до виробництва чистої електроенергії.

Ми з Вами спільними зусиллями не просто робимо світ кращим, кожен з власників сонячної електростанції вже сьогодні зробив неоціненний вклад в розвиток нашого з Вами майбутнього.

В підтвердження цьому, статистика від  Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України по експлуатації сонячних електростанцій приватними домогосподарствами станом на 2020 рік:

  • 24 139 приватних домогосподарств України встановили сонячні електростанції;
  • сумарна потужність таких станцій складає 618 МВт;
  • річний виробіток електроенергії такими станціями складає приблизно 710 млн. кВт⋅год;
  • такої кількості енергії достатньо, щоб забезпечити електроенергією 237 000 домогосподарств.

Коммерческие СЭС

Приклад

Для прикладу: прогнозована річна генерація НАЕК «Енергоатом» в 2020 році складе близько 85 000 млн. кВт·год. Тобто звичайні власники приватних домогосподарств України з встановленими сонячними електростанціями виробляють 8,35% річної електроенергії Енергоатому. Звертаю увагу 8,35% чистої електроенергії, яка не наносить ніякої шкоди довкіллю.

Якщо привести більш конкретні екологічні показники, то власник домашньої сонячної станції з номінальною потужністю 30кВт щорічно:

  • на 12 тон знижує викиди вуглекислого газу в атмосферу;
  • зберігає від вирубки 1 650 дерев;
  • на 125кг знижує викиди оксидів сірки та азоту в атмосферу;

Загалом, вироблена електроенергія  від СЕС 30кВт дозволила б проїхати 250 000 км на електромобілі та зберегти 18 000л рідкого палива.

І це лише сонячна станція на 30кВт, давайте розглянемо сонячну станцію з номінальною потужністю в 1МВт (33 домашній господарства з встановленими СЕС 30кВт). Та ось користь для довкілля за 1 рік роботи:

  • на 400 тон знижує викиди вуглекислого газу в атмосферу;
  • зберігає від вирубки 55 000 дерев;
  • на 4 160 кг знижує викиди оксидів сірки та азоту в атмосферу.

Безперечно атомна енергія в рази дешевша та видає стабільну і прогнозовану генерацію. Але чому Європа та світ вже сьогодні свідомо відмовляються та міняють курс в енергетиці?

Чому всі говорять про дешеву атомну електроенергію, та забувають про необхідність модернізації тих самих атомних станції та колосальні витрати пов’язані з цим?

Чому ми не говоримо про шкоду для нашого довкілля?

Чому коротко строкові перспективи для нас більш привабливі ніж майбутнє для наших дітей?

Чому ми маємо купляти ядерне паливо у країн сусідів?

Підсумок

Так ось, чи екологічні сонячні електростанції? Підводячи підсумок, хочеться сказати що українці за останні 10 років, не просто змінили підхід до споживання та генерації електроенергії, змінилась наша з Вами свідомість. Все частіше наші клієнти вже не орієнтуються на виплати по «зеленому» тарифу. Просто хочуть долучатись до глобальної ідеї збереження довкілля, чистоти навколишнього середовища та майбутнього для всіх нас.

Це мотивує і надихає!

Не будьте байдужими – долучайтесь до еко-курсу, який стрімко набирає оберти, зробимо альтернативну енергетику традиційною разом!

УСІ НОВИНИ