fbpx

Сонячна електростанція та «зелений» тариф в Україні

Сонячна електростанція та «зелений» тариф в Україні. В даній статті ми спробуємо максимально доступно пояснити що таке «зелений» тариф і чому на сьогоднішній день це одна з найбільш привабливіших інвестицій у власне фінансове майбутнє.

Отож, розпочнемо, в першу чергу з того, що таке «зелений» тариф і навіщо він потрібен.

Зелений тариф – економічний механізм, спрямований на заохочення генерації електроенергії відновлюваною енергетикою.

Відповідно до діючого Закону «зелений» тариф прив’язано до курсу євро до 2030 року, що дозволяє нівелювати ризики інфляції. Також скасовано вимогу щодо «місцевої складової» та запроваджено надбавку до тарифу за використання українського обладнання. Загалом «зелені» тарифи в Україні сьогодні є одними з найбільших в Європі.

 

Наприклад: «Той «зелений» сьогодні-завтра відмінять і що я буду робити з цією станцією!»

«Зелений» тариф не відмінять, він діє до 2030-го року, тобто виплати по зеленому тарифу будуть надходити ще 12 років.

 

Ще одним з цікавих аргументів є наприклад:

«Навіщо я буду витрачати гроші на дахову сонячну електростанцію 30кВт, краще покладу гроші до банку, а відсотками буду оплачувати електроенергію». 

Сонячна електростанція та «зелений» тариф в Україні.

Давайте розглянемо більш детально, цей приклад:

Сонячна електростанція 30кВт буде коштувати $27 000,00 повністю під «ключ» з підключенням «зеленого» тарифу.  Скільки можна отримати коштів, якщо ці гроші розмістити в банк. Йдемо на досить відомий ресурс і шукаємо найбільш вигідний депозит у валюті. Обираємо можливість частково знімати кошти і бачимо, що найбільш приваблива ставка річних складає 3%, тобто за рік маємо $810 на оплату електроенергії. Як варіант розглянемо депозит без можливості знімати кошти тобто на виході маємо $1 147,00 доходу.

Тепер розглянемо варіант при якому ці ж $27 000,00 будуть вкладені в проект будівництва дахової сонячної електростанції 30кВт. Така фотоелектрична станція за рік згенерує 34 000 кВт·год. Наприклад власне споживання «з’їсть» 5 000 кВт·год на рік. В нас залишиться 29 000 кВт на «продаж» за ставкою 5,87 грн за кожний «зелений» кіловат. Що в результаті принесе нам дохід в розмірі 170 230 грн. на рік, а також економію в витратах на електроенергію близько 8 400,00 грн на рік. Тобто, загалом 178 630,00 грн. в рік. А якщо цю суму перевести в $ по курсу 27,2 то отримаємо $6 567,00 в рік. Нагадаю, в банку ми отримали би $1 147,50? що складало 4,25% річних, а з фотоелектричною станцією отримуємо значно більше, що відповідно складає 25% і жоден банк не дасть Вам такий відсоток.

Далі висновки робіть самі, термін окупності сонячної станції 30кВт складає від 4 до 5ти років, доцільність більш ніж очевидна.

Сонячна електростанція та «зелений» тариф в Україні – це не міф, а реальна можливість бути енергонезалежними та отримувати прибуток.

УСІ НОВИНИ